<

Dell Naprawa

Laptop Serwis Dell Wrocław

Profesjonalny Serwis Dell we Wrocławiu – ARMANDS. Bezpłatna diagnoza i wycena usterki. Ekspresowa naprawa laptopa Dell. Jeśli nie wiesz co się dzieje z Twoim laptopem… Zadzwoń a otrzymasz rzeczową informację.

Zajmujemy się kompleksowymi naprawami laptopów Dell. Od wymiany obudowy, naprawy zawiasów po skomplikowane naprawy płyty głównej po innym serwisie. Zapraszamy do siedziby ArmandS, naprawiamy i serwisujemy laptop asus we wszystkich modelach. To czym się wyróżniamy to wysoka jakość usług i przystępne ceny oraz gwarancja na naprawiony sprzęt.

Diagnostyka i wycena naprawy

Pamiętaj, diagnostyka i wycena naprawy w naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna. Sam decydujesz o naprawie Della lub o rezygnacji z naszych usług.

Twój laptop przegrzewa się?

Układ chłodzenia to jest jedna z najczęściej zaniedbywanych części w laptopie. Układ ten składa się m. in. z wentylatora, radiatora, past termo przewodzących, które są konieczne w procesie wymiany ciepła. Jeżeli czujesz, że w Twoim laptopie coraz bardziej nagrzewa się obudowa, wentylator pracuje dość głośno albo w ogóle nie słyszysz jego pracy, jest to sygnał do złej pracy układu chłodzenia. Innym wątpliwym objawem są częste i nagłe restarty laptopa. Takie sytuacje są sygnałem do tego by jak najszybciej udać się do naszego serwisu. Konserwację układu chłodzenia zalecamy wykonywać co najmniej co pół roku, by zapobiec uszkodzeniom płyty głównej. Zapraszamy do naszego serwisu laptopów ArmandS we Wrocławiu, gdzie bezpłatnie zdiagnozujemy sprzęt. Konserwacje nasi specjaliści wykonają w ciągu kilku godzin. Jeżeli nie jesteś z Wrocławia możemy zamówić do Ciebie kuriera, który odbierze od Ciebie laptopa w umówiony dzień i już następnego dnia zostanie zdiagnozowany, naprawiony i odesłany. Pamiętaj, to Ty decydujesz o naprawie lub jej rezygnacji. Usługa ta nie jest droga, a może przedłużyć żywotność Twojego laptopa.

Masz problem z wyświetlaniem obrazu na matrycy?

Matryca to jeden z najważniejszych komponentów, z których składa się laptop. Usterki matrycy wynikają najczęściej z uszkodzeń mechanicznych. Niepokojącymi oznakami są: rozlany obraz, poziome lub pionowe pasy, zanikająca treść, to częste uszkodzenia, których nie da się naprawić. Kolejnym drażliwym problemem pojawiającym się na ekranie są pojedyncze bad piksele. Są to pola kryształu, które świecą cały czas w tym samym kolorze albo nie świeca w ogóle. Jeżeli obraz zrobił się ciemny i by zobaczyć treść musisz podświetlić sobie ekran z latarką, prawdopodobnie zostało uszkodzone podświetlenie matrycy, ten problem tyczy się matryc z podświetleniem CCFL.

Uszkodzona matryca jest klasyfikowana do wymiany (za wyjątkiem braku podświetlenia matrycy CCFL, które można zregenerować), nie da jej się naprawić ze względu na delikatność części elektronicznych.

Zapraszamy do naszego serwisu we Wrocławiu na bezpłatna diagnozę i szybką wymianę matrycy.

Laptop zawiesza się, wolno pracuje?

Twój laptop zaczyna wolniej funkcjonować niż dotychczas, a praca na nim prowadzi do rozdrażnienia ze względu na długi czas uruchamiania aplikacji. Zdarza się również całkwoite zawieszenie pracy systemu tzw. zamrożenie ekranu przy większym obciążeniu wydajnymi programami lub grami.

Przyczyn takich zachowań jest wiele, od zawirusowanego systemu po uszkodzenia podzespołów takich jak dysk twardy czy karta graficzna.

Powyżej wymienione przyczyny wolnej pracy to tylko kilka z niewielu, które mogą powodować te problemy. Zapraszamy do naszego serwisu na bezpłatną diagnozę do naszego serwisu laptopów ArmandS.

Nie działa klawiatura, touchpad?

Problemy z klawiaturą czy touchpadem pojawiają się przeważnie po zalaniu laptopa lub jej niewłaściwym czyszczeniu. Całą klawiatura lub kilka klawiszy przestały działać albo klawisze na stałe? Przyczyn tych uszkodzeń jest wiele: zalanie, uszkodzenie folii wewnętrznych klawiatury i inne. Klawiatura to część solidnie wyeksploatowana, dlatego,że z biegiem czasu zużywa się. W skrajnych wypadkach uda się naprawić niedziałające klawisze, ale w większości napraw konieczna jest jej wymiana.

Klawiatura jak i touchpad podłączone są do płyty głównej poprzez taśmy sygnałowe. Jeżeli w tym samym czasie przestały działać obydwa komponenty, najprawdopodobniej problem jest po stronie płyty głównej.

Kiedy zaczynają się problemy z touchpadem pierwszymi krokami, które należy podjąć, to sprawdzenie czy touchpad nie został wyłączony lub odinstalowany. Diagnozę i zweryfikowanie usterki, warto powierzyć specjalistom, ponieważ wymiana części na własną rękę może tylko pomnożyć koszta naprawy.

Gniazdo zasilania

Jeżeli twój laptop przestał ładować baterię albo nie chce się włączyć na samym zasilaczu (bateria wyjęta), najprawdopodobniej zostało uszkodzone gniazdo zasilania. Innym powodem do niepokoju jest również ciągłe ustawianie wtyku od zasilacza pod pewnym kątem, by nie stracić ładowania baterii, co sygnalizuje nam o uszkodzonym zasilaczu. Zbyt mocne nagrzewanie się końcówki jest niepokojące i warto zgłosić się z tym problemem do naszego serwisu w celu zweryfikowania usterki. Przyczyn uszkodzeń jest wiele, od uszkodzeń mechanicznych po używanie niekompatybilnego zasilacza. Jeżeli z zewnątrz gniazdo zasilania nie jest uszkodzone, nie ma potrzeby wymiany. Najprawdopodobniej zostało naruszone mechanicznie i potrzebne będzie jego przylutowanie.

Laptop po zalaniu

Wystarczy chwila nieuwagi.. by kawa lub herbata wylądowały na Twoim Laptopie. Co wtedy? Najważniejsze, nie wpadać w panikę, zachować zimna krew i podjąć następujące kroki.

Po pierwsze odciąć komputer od źródła prądu, czyli odłączyć zasilacz z gniazda zasilania, następnie wyciągnąć baterię. Bateria jest wbudowana i nie ma możliwości jej wyjęcia? W większości laptopów istnieje możliwość wyłączenia baterii za pomocą przycisku usytuowanego na spodzie laptopa, który podobny jest do otworu, który służy „ręcznego” wysuwania napędu optycznego, za pomocą spinacza biurowego lub igły. A jeśli są Państwo wyposażeni w odpowiednie narzędzia, w prosty sposób można zdemontować dolną obudowę i delikatnie wypiąć baterię z gniazda na płycie głównej.

By zapobiec przedostaniu się wylanej cieczy na kolejne komponenty, nie rozcierać płynu ręcznikiem po laptopie. Natychmiast odwrócić go do góry nogami.

Jeżeli zareagowałeś zgodnie z naszymi zaleceniami, ryzyko uszkodzenia płyty głównej maleje i zakres naprawy może dotyczyć wyłącznie wymiany klawiatury i ewentualnego czyszczenia laptopa. Wszystko zależne jest od typu cieczy i wylanej ilości.

Pamiętaj, nie włączaj laptopa po osuszeniu, odradzamy takiego postępowania ze względu na spowodowanie jeszcze większych uszkodzeń.

Reballing układu BGA, wymiana karty graficznej.

Jeżeli w twoim laptopie, na ekranie pojawiają się kolorowe pasy, artefakty, na matrycy nic nie widać, albo laptop wydaje sygnały dźwiękowe, prawdopodobnie uległ uszkodzeniu chipset graficzny. Nasz serwis wykonuje reballingi i wymiany układów na płytach głównych codziennie. Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie i układach, które wykorzystujemy do lutowania. Dzięki czemu nasze naprawy są wykonywane na jak najwyższym poziomie, na miejscu w szybkim terminie, co daje nam najwyższą jakość napraw. Zapraszamy do nas na bezpłatną diagnozę, gdzie porozmawiamy o problemie, ustalimy przyczynę uszkodzenia i wspólnie ustalimy najlepsze rozwiązanie dla Państwa.

Zapraszamy do naszego serwisu laptopów ArmandS we Wrocławiu, gdzie bezpłatnie zdiagnozujemy sprzęt. Konserwacje nasi specjaliści wykonają w ciągu kilku godzin. Jeżeli nie jesteś z Wrocławia możemy zamówić do Ciebie kuriera, który odbierze od Ciebie laptopa w umówiony dzień i już następnego dnia zostanie zdiagnozowany i wyznaczony termin naprawy. Pamiętaj, diagnostyka jest bezpłatna, sam decydujesz o naprawie lub o jej rezygnacji. Gwarantujemy zadowolenie z jakości naszych usług oraz gwarancję na wykonane usługi.

Laptop po upadku

Upadek laptopa z dużej wysokości bądź silne uderzenie, zawsze prowadzi do nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Wszystko uzależnione jest od siły uderzenia. Pu upadku na pierwszy rzut oka możemy ustalić widoczne uszkodzenia zewnętrzne typu:

  • pęknięta obudowa, uszkodzone zawiasy,
  • wylana matryca, pasy linie na ekranie,
  • problemy z uruchomieniem systemu, uszkodzony dysk twardy.

W tym celu proponujemy zgłosić się do do naszej siedziby na ul. Dąbrowskiego 42 we Wrocławiu by wycenić komponenty i ostatecznie zdiagnozować sprzęt. Jeżeli po diagnozie stwierdzimy, że po wymianie części uszkodzonych mechanicznie, laptop będzie sprawny, naprawa będzie należała do prostych i przyjemnych.

Mniej komfortowa sytuacja będzie wtedy, kiedy okaże się, że zniszczeniu uległa również płyta główna, Wówczas diagnoza usterki musi być bardziej wnikliwa ze względu na niewidoczne gołym okiem uszkodzenia. Najczęściej dochodzi do pęknięć laminatu czy uszkodzenia spoiw pod układem BGA. Do naszego serwisu ArmandS trafiają różne przypadki, od przejechania laptopa samochodem po zrzucenie z 6 piętra. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze i satysfakcji osiągnięcia celu nie poddajemy się, tym bardziej stajemy się co raz bardziej zmotywowani do stawienia czoła kolejnym przypadkom, z którymi inni sobie nie poradzili.

Zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie całej Polski. Zadzwoń lub wyślij maila, a kurier już następnego dnia odbierze od Państwa laptopa.

Nie łudźcie się informacjami, które przeczytacie w internecie , dzięki którym będziecie mogli niskim kosztem sami zniwelować usterkę, bądź co gorsza stwierdzić, że naprawa jest nieopłacalna. Odradzamy takiego postępowania przy braku doświadczenia i odpowiednich narzędzi koszty naprawy mogą tylko kilkukrotnie wzrosnąć, ze względu na kolejne uszkodzenia. Skontaktuj się z nami i przyjdź ze swoim pupilem na diagnostykę i wycenę, która jest w naszym serwisie BEZPŁATNA, sam zdecydujesz o tym czy zgadzasz się na naprawę. Nie płacąc zyskujesz cenne informacje.

Naprawa Dell – poniżej znajduje się wypis najczęściej pojawiających się usterek w laptopach Dell:

reballing układu BGA (chipset, karta graficzna, mostek) – uszkodzenie płyty głównej bowiem procesor graficzny jest usytuowany na płycie. Usterka wynikła w wyniku przegrzewania się laptopa Dell lub zbyt mocnej eksploatacji – długotrwałe granie w gry, praca z programami graficznymi

wymiana układu BGA na nowy – wymiana chipsetu grafiki jest konieczna gdy mimo wymiany spoiw bezołowiowych laptop Dell dalej się przegrzewa lub wogóle nie działa
naprawa płyty głównej (układu zasilania/ładowania, naprawa przetwornic) – naprawa płyty głównej jest rozsądnym wyjściem bowiem zakup nowej płyty głównej to równowartość nowego laptopa. Naprawa płyty głównej wiąże się z wymiana zespołów lub pojedyńczych elementów płyty laptopa Dell takich jak: smd, mosfety, kontrolery, procesory, mostek płnocny i południowy, wymiana slotów taśm.
lutowanie (także mikroelementów pod mikroskopem) na płycie głównej – szczególnie w laptopach Dell ultrabook.
wymiana gniazda zasilającego w laptopie Dell – jest koniecznością jeśli gniazdo jest wyrwane, połamane, nie ładuje się bateria laptopa, przerywa zasilanie i laptop Dell się wyłącza
wymiana (przelutowanie) gniazd USB, audio, firewire, lub innych – konieczna wymiana gniazda usb lub całego modułu usb w zależności od konstrukcji laptopa, w przypadkach wyłamania naruszenia pinów
wymiana karty graficznej – jeśli laptop Dell posiada zewnętrzną kartę graficzną to można ja wymienić ale niestety są problemy z dostępnością, karty graficzne nie są dostępne na rynku polskim zatem konieczne jest zamówienie specjalne.
wymiana płyty głównej – podobna sytuacja jak przy wymienianej karcie graficznej z tym, że płyty główne nowe od producenta można zakupic tylko przez autoryzowany serwis Dell co oznacza że koszty przewyższą wartość całego laptopa. Jedyne rozsądne wyjście to zakup płyty głównej używanej sprawdzonej przez Nasz Serwis.

PROBLEMY Z OBRAZEM W LAPTOPIE DELL

– wymiana ekranu w laptopie Dell – w przypadku gdy matryca jest zbita, kolory się zmieniają podczas pracy, wystąpiły pionowe kolorowe paski lub widoczna jest tylko cześć ekranu
– wymiana taśmy łączącej ekran z płytą główną –
– naprawa podświetlenia matrycy (w tym wymiana inwertera)

MODERNIZACJE I DROBNE NAPRAWY LAPTOPÓW / NETBOOKÓW MARKI DELL

– Laptop – modernizacje, wymiana pamięci, wymiana dysku
– wymiana/rozbudowa pamięci
– wymiana dysku twardego
– wymiana napędu optycznego (nagrywarki DVD)
– wymiana karty WiFi lub innych drobnych podzespołów

USTERKI PROGRAMOWE I SYSTEMOWE, USUWANIE WIRUSÓW Z LAPTOPA DELL

– Usuwanie wirusów z laptopa Dell, dysku,
– instalacja i konfiguracja systemu operacyjnego Windows: XP, Vista, 7, 8 bądź inne (wymagana ważna licencja)
– naprawa systemu Windows i przywrócenie danych użytkownika po awarii sprzętu
– aktualizacja BIOS’u, lub firmware
– usunięcie zapomnianych haseł do BIOS’u lub Windows laptopa Dell
– instalacja i konfiguracja oprogramowania (w tym oprogramowanie księgowe i inne specjalistyczne)

ODZYSKIWANIE DANYCH Z LAPTOPA DELL

– diagnostyka nośnika danych i ekspertyza możliwości odzyskania danych
– odzyskanie danych po przypadkowym skasowaniu / usunięciu
– odzyskanie danych przy naprawie bądź reinstalacji systemu Windows
– odzyskanie danych z zepsutego laptopa, netbooka, lub komputera
– odzyskanie danych z uszkodzonego nośnika: dysku, pendriva, karty pamięci, bądź innego

LISTA NIEKTÓRYCH NAPRAWIANYCH PRZEZ NAS MODELI

DELL LATITUDE
naprawa laptop DELL latitude

Seria DELL Latitude:
D430, E6400 ATG, D500, E6400 XFR, D505, E6410, D510, E6410 ATG, 100L, D520, E6420, 110L, D530, E6420 ATG, 120L, D531, E6420 XFR, 13, D600, E6500, 131L, D610, E6510, 2100, D620, E6520, 2110, 2110, D620 ATG, L400, 2120, D630, LM, C400, D630 ATG, LS, C500, D630 XFR, LT, C510, D630c, LX 4 D, C540, D631, LX 4 DT, C600, D800, LX 4100D T, C610, D805, LXI, C640, D810, MMC , C800, D820, SX 4, C810, D830, V700, C840, E4200, V710, CP, E4300, V740, Cpi, E4310, X1, CPi A, E5400, X200, CPi R, E5410, X300, CPt, E5420, XP4, CPt S, E5420M, Xpi, CPt V, E5500, Xpi CD, CPx H, E5510, Xpi CD MMX, CPx J, E5520, XT, CS R, E5520M, XT2, CSx H, E6220, XT2 XFR, D400, E6320, XT3, D410, E6400, Z, D420.

DELL INSPIRION
naprawa laptopa dell inspirion

Seria DELL Inspirion
1000, 15 Intel N5040, 5160, 1100, 15 Intel N5050, 6000, 1120, 1501, 600m, 1121, 1520, 630m, 1122 (M102z), 1521, 6400, 1150, 1525, 640M, 11z (1110), 1526, 7000, 11z Intel (1120), 1545, 700M, 1200, 1546, 710M, 1210, 1570, 7500, 13, 15R, 8000, 1300, 15R AE, 8100, 1318, 15R N5110, 8200, 1320, 15z (1570), 8500, 1370, 17, 8600, 13z, 17 (N7010), 9100, 13z (N311Z), 1720, 9200, 13z Intel, 1721, 9300, 14 (1440), 1750, 9400, 14 (N4050), 1764, B120, 14 AMD M4010, 17R, B130, 14 AMD M4040, 17R N7110, Duo, 14 Intel (N4020), 2000, E1405, 14 N4030, 2100, E1505, 14 N4120, 2200, E1705, 1410, 2500, m301z AMD, 1420, 2600, M411R, 1425, 2650, M501R, 1427, 3000, M5040, 1428, 300m, M511R, 1440, 3200, Mini 10, 1464, 3500, Mini 1012, 14R (N4010), 3700, Mini 1016, 14R (N4110), 3800, Mini 1018, 14z (1470), 4000, Mini 10v, 14z (N411z), 4100, Mini 10v N, 15 (1545), 4150, Mini 10z, 15 (1564), 5000, Mini 12, 15 (M5010), 5000e, Mini 9, 15 (M5030), 500m, N4120, 15 (N5030), 5100, X200, 15 AMD (1546), 510m, XPS, 15 Intel (N5010), 5150, XPS Gen 2.

DELL VOSTRO
naprawa laptop DELL Vostro

Seria DELL Vostro:
1440, 3300, 1000, 1445, 3350, 1014, 1450, 3400, 1015, 15, 3450, 1088, 1500, 3500, 1200, 1510, 3550, 1220, 1520, 3700, 13, 1540, 3750, 130, 1550, 500, 1310, 1700, A840, 1320, 1710, A860, 14, 1720, A90, 1400, 2510, V131.

DELL XPS STUDIO i inne
naprawa laptop DELL XPS Studio

Seria DELL Studio, XPS i inne:
Studio 1435, Studio 1536, Studio 15z, Studio 1440, Studio 1537, Studio 1735, Studio 1450, Studio 1555, Studio 1737, Studio 1457, Studio 1557, Studio 1745, Studio 1458, Studio 1558, Studio 1747, Studio 15 (1555), Studio 1569, Studio 1749, Studio 1535, XPS 13 (L321x), XPS 15z (L511z), XPS M1530, XPS 14, XPS 17 (L701x), XPS M1710, XPS 14z (L412z), XPS 17 (L702x), XPS M1730, XPS 15 (L501x), XPS M1210, XPS M2010, XPS 15 (L502x), XPS M1330, XPS/Inspiron M170, XPS 15 PROC MOD, XPS M140, Precision M20, Precision M4500, Precision M65, Precision M2300, Precision M4600, Precision M6500, Precision M2400, Precision M50, Precision M6600, Precision M40, Precision M60, Precision M70, Precision M4300, Precision M6300, Precision M90, Precision M4400, Precision M6400, Studio XPS 13, Studio XPS 1645, Studio XPS 1647, Studio XPS 16, Alienware M11x, Alienware M15x, Alienware M17X R3, Alienware M11x R2, Alienware M17x, Alienware M18x, Alienware M11x R3, Alienware M17X R2, alienware M14x.

Bogatynia, Brzeg, Częstochowa, Dzierżoniów, Głogów, Jelenia Góra, Katowice, Kraków, Legnica, Leszno, Lubin, Lwówek Śląski, Łódź, Oleśnica, Oława, Opole, Poznań, Szczecin, Świdnica, Trzebnica, Wałbrzych, Wrocław, Zielona Góra, Złotoryja, Zgorzelec

Naprawiamy laptopy wszytkich marek