<

Lenovo Naprawa

Laptop Serwis Lenovo Wrocław

Profesjonalny Serwis Armands we Wrocławiu. Wycena usterki bezpłatna. Jeśli nie wiesz co się dzieje z Twoim laptopem, przyjdź do Nas. Dowiesz się na miejscu co dolega twojemu laptopowi Lenovo.

Diagnostyka i wycena naprawy

Pamiętaj, diagnostyka i wycena naprawy w naszym serwisie jest całkowicie bezpłatna. Sam decydujesz o naprawie Lenovo lub o rezygnacji z naszych usług.

Twój laptop przegrzewa się?

Układ chłodzenia to jest jedna z najczęściej zaniedbywanych części w laptopie. Układ ten składa się m. in. z wentylatora, radiatora, past termo przewodzących, które są konieczne w procesie wymiany ciepła. Jeżeli czujesz, że w Twoim laptopie coraz bardziej nagrzewa się obudowa, wentylator pracuje dość głośno albo w ogóle nie słyszysz jego pracy, jest to sygnał do złej pracy układu chłodzenia. Innym wątpliwym objawem są częste i nagłe restarty laptopa. Takie sytuacje są sygnałem do tego by jak najszybciej udać się do naszego serwisu. Konserwację układu chłodzenia zalecamy wykonywać co najmniej co pół roku, by zapobiec uszkodzeniom płyty głównej. Zapraszamy do naszego serwisu laptopów ArmandS we Wrocławiu, gdzie bezpłatnie zdiagnozujemy sprzęt. Konserwacje nasi specjaliści wykonają w ciągu kilku godzin. Jeżeli nie jesteś z Wrocławia możemy zamówić do Ciebie kuriera, który odbierze od Ciebie laptopa w umówiony dzień i już następnego dnia zostanie zdiagnozowany, naprawiony i odesłany. Pamiętaj, to Ty decydujesz o naprawie lub jej rezygnacji. Usługa ta nie jest droga, a może przedłużyć żywotność Twojego laptopa.

Masz problem z wyświetlaniem obrazu na matrycy?

Matryca to jeden z najważniejszych komponentów, z których składa się laptop. Usterki matrycy wynikają najczęściej z uszkodzeń mechanicznych. Niepokojącymi oznakami są: rozlany obraz, poziome lub pionowe pasy, zanikająca treść, to częste uszkodzenia, których nie da się naprawić. Kolejnym drażliwym problemem pojawiającym się na ekranie są pojedyncze bad piksele. Są to pola kryształu, które świecą cały czas w tym samym kolorze albo nie świeca w ogóle. Jeżeli obraz zrobił się ciemny i by zobaczyć treść musisz podświetlić sobie ekran z latarką, prawdopodobnie zostało uszkodzone podświetlenie matrycy, ten problem tyczy się matryc z podświetleniem CCFL.

Uszkodzona matryca jest klasyfikowana do wymiany (za wyjątkiem braku podświetlenia matrycy CCFL, które można zregenerować), nie da jej się naprawić ze względu na delikatność części elektronicznych.

Zapraszamy do naszego serwisu we Wrocławiu na bezpłatna diagnozę i szybką wymianę matrycy.

Laptop zawiesza się, wolno pracuje?

Twój laptop zaczyna wolniej funkcjonować niż dotychczas, a praca na nim prowadzi do rozdrażnienia ze względu na długi czas uruchamiania aplikacji. Zdarza się również całkwoite zawieszenie pracy systemu tzw. zamrożenie ekranu przy większym obciążeniu wydajnymi programami lub grami.

Przyczyn takich zachowań jest wiele, od zawirusowanego systemu po uszkodzenia podzespołów takich jak dysk twardy czy karta graficzna.

Powyżej wymienione przyczyny wolnej pracy to tylko kilka z niewielu, które mogą powodować te problemy. Zapraszamy do naszego serwisu na bezpłatną diagnozę do naszego serwisu laptopów ArmandS.

Nie działa klawiatura, touchpad?

Problemy z klawiaturą czy touchpadem pojawiają się przeważnie po zalaniu laptopa lub jej niewłaściwym czyszczeniu. Całą klawiatura lub kilka klawiszy przestały działać albo klawisze na stałe? Przyczyn tych uszkodzeń jest wiele: zalanie, uszkodzenie folii wewnętrznych klawiatury i inne. Klawiatura to część solidnie wyeksploatowana, dlatego,że z biegiem czasu zużywa się. W skrajnych wypadkach uda się naprawić niedziałające klawisze, ale w większości napraw konieczna jest jej wymiana.

Klawiatura jak i touchpad podłączone są do płyty głównej poprzez taśmy sygnałowe. Jeżeli w tym samym czasie przestały działać obydwa komponenty, najprawdopodobniej problem jest po stronie płyty głównej.

Kiedy zaczynają się problemy z touchpadem pierwszymi krokami, które należy podjąć, to sprawdzenie czy touchpad nie został wyłączony lub odinstalowany. Diagnozę i zweryfikowanie usterki, warto powierzyć specjalistom, ponieważ wymiana części na własną rękę może tylko pomnożyć koszta naprawy.

Gniazdo zasilania

Jeżeli twój laptop przestał ładować baterię albo nie chce się włączyć na samym zasilaczu (bateria wyjęta), najprawdopodobniej zostało uszkodzone gniazdo zasilania. Innym powodem do niepokoju jest również ciągłe ustawianie wtyku od zasilacza pod pewnym kątem, by nie stracić ładowania baterii, co sygnalizuje nam o uszkodzonym zasilaczu. Zbyt mocne nagrzewanie się końcówki jest niepokojące i warto zgłosić się z tym problemem do naszego serwisu w celu zweryfikowania usterki. Przyczyn uszkodzeń jest wiele, od uszkodzeń mechanicznych po używanie niekompatybilnego zasilacza. Jeżeli z zewnątrz gniazdo zasilania nie jest uszkodzone, nie ma potrzeby wymiany. Najprawdopodobniej zostało naruszone mechanicznie i potrzebne będzie jego przylutowanie.

Laptop po zalaniu

Wystarczy chwila nieuwagi.. by kawa lub herbata wylądowały na Twoim Laptopie. Co wtedy? Najważniejsze, nie wpadać w panikę, zachować zimna krew i podjąć następujące kroki.

Po pierwsze odciąć komputer od źródła prądu, czyli odłączyć zasilacz z gniazda zasilania, następnie wyciągnąć baterię. Bateria jest wbudowana i nie ma możliwości jej wyjęcia? W większości laptopów istnieje możliwość wyłączenia baterii za pomocą przycisku usytuowanego na spodzie laptopa, który podobny jest do otworu, który służy „ręcznego” wysuwania napędu optycznego, za pomocą spinacza biurowego lub igły. A jeśli są Państwo wyposażeni w odpowiednie narzędzia, w prosty sposób można zdemontować dolną obudowę i delikatnie wypiąć baterię z gniazda na płycie głównej.

By zapobiec przedostaniu się wylanej cieczy na kolejne komponenty, nie rozcierać płynu ręcznikiem po laptopie. Natychmiast odwrócić go do góry nogami.

Jeżeli zareagowałeś zgodnie z naszymi zaleceniami, ryzyko uszkodzenia płyty głównej maleje i zakres naprawy może dotyczyć wyłącznie wymiany klawiatury i ewentualnego czyszczenia laptopa. Wszystko zależne jest od typu cieczy i wylanej ilości.

Pamiętaj, nie włączaj laptopa po osuszeniu, odradzamy takiego postępowania ze względu na spowodowanie jeszcze większych uszkodzeń.

Nie łudźcie się informacjami, które przeczytacie w internecie , dzięki którym będziecie mogli niskim kosztem sami zniwelować usterkę, bądź co gorsza stwierdzić, że naprawa jest nieopłacalna. Odradzamy takiego postępowania przy braku doświadczenia i odpowiednich narzędzi koszty naprawy mogą tylko kilkukrotnie wzrosnąć, ze względu na kolejne uszkodzenia. Skontaktuj się z nami i przyjdź ze swoim pupilem na diagnostykęi wycenę, która jest w naszym serwisie BEZPŁATNA, sam zdecydujesz o tym czy zgadzasz się na naprawę. Nie płacąc zyskujesz cenne informacje.

Reballing układu BGA, wymiana karty graficznej

Jeżeli w twoim laptopie, na ekranie pojawiają się kolorowe pasy, artefakty, na matrycy nic nie widać, albo laptop wydaje sygnały dźwiękowe, prawdopodobnie uległ uszkodzeniu chipset graficzny. Nasz serwis wykonuje reballingi i wymiany układów na płytach głównych codziennie. Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie i układach, które wykorzystujemy do lutowania. Dzięki czemu nasze naprawy są wykonywane na jak najwyższym poziomie, na miejscu w szybkim terminie, co daje nam najwyższą jakość napraw. Zapraszamy do nas na bezpłatną diagnozę, gdzie porozmawiamy o problemie, ustalimy przyczynę uszkodzenia i wspólnie ustalimy najlepsze rozwiązanie dla Państwa.

Zapraszamy do naszego serwisu laptopów ArmandS we Wrocławiu, gdzie bezpłatnie zdiagnozujemy sprzęt. Konserwacje nasi specjaliści wykonają w ciągu kilku godzin. Jeżeli nie jesteś z Wrocławia możemy zamówić do Ciebie kuriera, który odbierze od Ciebie laptopa w umówiony dzień i już następnego dnia zostanie zdiagnozowany i wyznaczony termin naprawy. Pamiętaj, diagnostyka jest bezpłatna, sam decydujesz o naprawie lub o jej rezygnacji. Gwarantujemy zadowolenie z jakości naszych usług oraz gwarancję na wykonane usługi.

Laptop po upadku

Upadek laptopa z dużej wysokości bądź silne uderzenie, zawsze prowadzi do nieprawidłowości w jego funkcjonowaniu. Wszystko uzależnione jest od siły uderzenia. Pu upadku na pierwszy rzut oka możemy ustalić widoczne uszkodzenia zewnętrzne typu:

  • pęknięta obudowa, uszkodzone zawiasy,
  • wylana matryca, pasy linie na ekranie,
  • problemy z uruchomieniem systemu, uszkodzony dysk twardy.

W tym celu proponujemy zgłosić się do do naszej siedziby na ul. Dąbrowskiego 42 we Wrocławiu by wycenić komponenty i ostatecznie zdiagnozować sprzęt. Jeżeli po diagnozie stwierdzimy, że po wymianie części uszkodzonych mechanicznie, laptop będzie sprawny, naprawa będzie należała do prostych i przyjemnych.

Mniej komfortowa sytuacja będzie wtedy, kiedy okaże się, że zniszczeniu uległa również płyta główna, Wówczas diagnoza usterki musi być bardziej wnikliwa ze względu na niewidoczne gołym okiem uszkodzenia. Najczęściej dochodzi do pęknięć laminatu czy uszkodzenia spoiw pod układem BGA. Do naszego serwisu ArmandS trafiają różne przypadki, od przejechania laptopa samochodem po zrzucenie z 6 piętra. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze i satysfakcji osiągnięcia celu nie poddajemy się, tym bardziej stajemy się co raz bardziej zmotywowani do stawienia czoła kolejnym przypadkom, z którymi inni sobie nie poradzili.

Zapraszamy do kontaktu. Działamy na terenie całej Polski. Zadzwoń lub wyślij maila, a kurier już następnego dnia odbierze od Państwa laptopa.

Zajmujemy się każdym problemem:

 

– reballing układu BGA (chipset, karta graficzna, mostek) – zalecamy, gdy laptop służy do codziennej pracy pisanie maili, oglądanie filmów.
– wymiana układu BGA na nowy – jeśli jesteś graczem lub grafikiem układ graficzny należy wymienić na nowy zapewni to stabilna pracę laptopa Lenovo na kolejne lata.
– naprawa płyty głównej (układu zasilania/ładowania, naprawa przetwornic) – stabilna naprawa gwarantująca drugie życie laptopa.
– lutowanie (także mikroelementów pod mikroskopem) na płycie głównej – zaawansowane prace dotyczą skomplikowanych napraw laptopów Lenovo po zalaniu lub zwarciu płyty głównej.
– wymiana (przelutowanie) gniazda zasilającego – konieczność gdy gniazdo luźno lata, jest wyłamane lub nie ładuje baterii, przerywa zasilanie
– wymiana (przelutowanie) gniazd USB, audio, firewire, lub innych – najczęściej występuje uszkodzenie mechaniczne – wyłamanie zwarcie pinów
– wymiana karty graficznej – zalecane gdy laptop Lenovo ma być sprawny i szybko reagować przy obciążeniach gry lub programu graficznego
– wymiana płyty głównej – zalecamy gdy uszkodzenia przetopienia laminatu lub ścieżek płytki drukowanej są zbyt obszerne

 

 

USTERKI ZWIĄZANE Z WYŚWIETLANIEM OBRAZU W LAPTOPACH LENOVO

– Wymiana taśmy, wymiana matrycy
– wymiana matrycy laptopa Lenovo 15,6 cala
– wymiana taśmy matrycy
– naprawa podświetlenia matrycy (w tym wymiana inwertera)

USZKODZENIA MECHANICZNE I FIZYCZNE (uszkodzenia obudowy laptopów / netbooków, wyłamanie zawiasów i inne)

– Usterki mechaniczne, wymiana zawiasów, pęknięcia obudowy
– wymiana klawiatury w laptopie
– wymiana zawiasów lub/i prowadnic
– wymiana ramki/klapy matrycy
– wymiana matrycy laptopa
– wymiana touchpada, palmrestu, paneli multimedialnych, klapek i obudowy laptopa

CZYSZCZENIE I KONSERWACJE LAPTOPÓW / NETBOOKÓW (w tym po zalaniu i zabezpieczenie antykorozyjne)

– Czyszczenie laptopa po zalaniu, konserwacja, czyszczenie układu chłodzenia
– czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia (regeneracja wentylatora, wymiana past termoprzewodzących)
– wymiana wentylatora
– czyszczenie laptopa po zalaniu i zabezpieczenie obwodów elektronicznych przed korozją
– wymiana klawiatury po zalaniu

MODERNIZACJE I DROBNE NAPRAWY LAPTOPÓW / NETBOOKÓW

– Laptop – modernizacje, wymiana pamięci, wymiana dysku
– wymiana/rozbudowa pamięci
– wymiana dysku twardego
– wymiana napędu optycznego (nagrywarki DVD)
– wymiana karty WiFi lub innych drobnych podzespołów

USTERKI PROGRAMOWE I SYSTEMOWE, USUWANIE WIRUSÓW

– Instalacja systemu Windows, usuwanie wirusów
– odwirusowanie laptopa
– instalacja i konfiguracja systemu operacyjnego Windows: XP, Vista, 7, 8 bądź inne (wymagana ważna licencja)
– naprawa systemu Windows i przywrócenie danych użytkownika po awarii sprzętu
– aktualizacja BIOS’u, lub firmware
– usunięcie zapomnianych haseł do BIOS’u lub Windows
– instalacja i konfiguracja oprogramowania (w tym oprogramowanie księgowe i inne specjalistyczne)

ODZYSKIWANIE DANYCH

– diagnostyka nośnika danych i ekspertyza możliwości odzyskania danych
– odzyskanie danych po przypadkowym skasowaniu / usunięciu
– odzyskanie danych przy naprawie bądź reinstalacji systemu Windows
– odzyskanie danych z zepsutego laptopa, netbooka, lub komputera
– odzyskanie danych z uszkodzonego nośnika: dysku, pendriva, karty pamięci, bądź innego

PRZYKŁADOWE MODELE LAPTOPÓW LENOVO JAKIE NAPRAWIAMY:

Lenovo

B40, B40-30, B40-45,B50-10, B40-70, B50, B50-30, B50-70, G50-30,

N20 CHROMEBOOK, N20P CHROMEBOOK, N40, N50, S20 TOUCH,

C100, C200, ESSENTIAL PORT REPLICATOR, N100, N200, V100, V200,

A3200, A3200-B101, A3200-B102, A3200-B103, B4400S, B5400, FLEX2, G70-70, YOGA2 PRO

seria IdeaPad

G40, G40-30, G40-45, G40-70, G40-70M, G50, G50-30, G50-45, G50-70, G50-70M,

S210, S215, S410P, S510P, Z40, Z50, S10, S100, S10E, S12, S205, S9, S9E,

U150, U160, U165, U260, U310,

G400, G400S, G405S, G500, G500S, G505, G505S, G510, G700, M5400, S500,

U330, U330 TOUCH, U330P, U430, U430P, U530, U530 TOUCH,

Y400, Y460P, Y500, Y560P, Y710, Y40, Y40-70, Y40-80, Y50, Y50 TOUCH, Y50-70, Y50-70 TOUCH, Y50-80, Y50-80 TOUCH,

S9e, S10e, S10e, S10, S10-2, S12,

U110, U150, U330, U350, U450p,

Y430, Y450, Y460, Y550, Y550P, Y560, Y650, Y510, Y530, Y710, Y730,

3000 C100, 3000 C200, 3000 N100, 3000 N200, 3000 V100, V200 12W, N500, Y410, G530, G450, G455, G550, G555

seria IdeaPad Flex

14, 14M, 15, 15M, 2,

seria IdeaPad Yoga

11, 11.6, 11S, 2, 2 PRO,

seria Thinkpad

L410, L412, L420, L421, L430, L510, L512, L520, L530,

R400, R500, R60, R60e, R60i, R61, R61e, R61i,

S30, S31, S430, S431, S431, S440, S531, SL300, SL400, SL400C, SL410, SL410K, SL500, SL500C, SL510,

T400, T400s, T400s, T410, T410i, T410s, T410si, T420, T430, T430s, T420i, T420s, T420si, T500, T510, T510i, T520, T520i, T530, T60, T60p, T61, T61p,

W500, W510, W520, W700, W700ds, W701, W701ds,

X200, X200s, X200si, X201, X201i, X201s, X220, X220i, X230, X230i, X230s, X240s, X300, X301, X60, X60s, X61, X61s, X100e, X120e, X121e,

Z60m, Z60t, Z61e, Z61m, Z61p, Z61t

seria ThinkPad Edge

11, 11”, 12.5″, 13, 13″, 14, 14″, 15, 15″, 15.6”,

E10, E120, E220S, E30, E320, E325, E40, E420, E420S, E425, E50, E520, E525, E431, E440, E531, E540,

IBM

seria ThinkPad

R60, R60E, R61, T60, T60P, T61, X60, X60 TABLET, X60S, X61, X61 TABLET, X61S, Z60M, Z61E, Z61M, Z61T

Bogatynia, Brzeg, Częstochowa, Dzierżoniów, Głogów, Jelenia Góra, Katowice, Kraków, Legnica, Leszno, Lubin, Lwówek Śląski, Łódź, Oleśnica, Oława, Opole, Poznań, Szczecin, Świdnica, Trzebnica, Wałbrzych, Wrocław, Zielona Góra, Złotoryja, Zgorzelec

Naprawiamy laptopy wszytkich marek